Oslo 1952

Fra MotorWiki
Hopp til: navigasjon, søk


Tilbake til oversikt

Oslo pr år

1920 | 1922 | 1923 | 1924 | 1926 | 1928 | 1930 | 1934 | 1936 | 1938 | 1940 | 1943 | 1944 | 1945 | 1948 | 1950 | 1952 | 1954 | 1956 | 1958 | 1960 | 1962 | 1964 | 1966 | 1968 | 1971 | 1973 | 1976 | 1978 | 1980 | 1982 | 1984 | 1986 | 1988 | 1990 | 1992 | 1994 | 1996

Oslo merkedistrikt. O - xx - O

Båter i merkedistrikt Oslo 1952
Merke Navn Byggemateriale Byggeår Skrog Motor Eiers navn og adresse Notater
Lengde Bredde Dybde Brt Nt. Merke Byggeår Ytelse

HK

O 1 O Må. Irene Tre 1951 21 6,4 3,2 - - Sleipner 1950 5 Ludvig Løvdal, Munchsgate 9, Oslo
O 2 O Ms. Frekk Tre 1927 27 10 4,5 - - Avance - 10 Andeas K. Kristiansen, Sunnmøregata 1, Oslo
O 3 O Må. Sofie Tre 1921 19 5,5 2,5 - - Real 1935 4 Andeas K. Kristiansen, Sunnmøregata 1
O 4 O Tre Motor - 3
O 5 O Ms Atom
O 6 O Må Bamse
O 7 O Må. Kvik Tre 1928 23,5 6,5 6 - - Sleipner 1939 4 Jacob T C Andersen, Håkonsgate 12
O 8 O
O 10 O Ms. KAJ 2 Tre 1919 36,5 14,6 5,9 14 Rap 1924 15 Karl A Jensen A/S, Oslo
O 11 O D. Burøy Stål 1946 149,8 30,5 10,7 517 Damp 1946 500 Lovind Brattlid, Balders gate 4
O 12 O Må. Bjørn Tre - 20 5,7 2 - motor - - Brynjulf Nilsen, Jonsokkveueb 8
O 13 O Ms. Ferder Tre - 37 13,5 7 - Rapp 1930 24 F. Kristoffersen m. fl. Malmøya
O 14 O Må. Mai Tre 1945 26 7 3 - Sleipner 1944 6 Harald Kristoffersen, Måkeveien 52
O 15 O Må. Audun Tre 1941 24 8 4 - Sabb 1941 4 Hans Lund, Lerfallsgata 5
O 16 O Må. Bamse Tre 1939 28 10,5 3,5 5 Rapp 1938 10 Reidar Karlsen, Chr. Michelsens gt. 22
O 17 O Må. Nordavinn Tre 1942 27 8 5 - Motor 1940 30 Ole E O Hegdahl, Torshovgata 9
O 18 O Må. Padda Tre 1936 23 7 4,6 - Real 1938 20 Anker C. Andersen, Klingenberggata 20
O 19 O Mk. Turid Tre 1922 22 10 6 - - - - Sverre Hansen, Mandalsgata 6
O 20 O Må. Anners Tre 1924 19,1 6,1 2,6 - Real - 4 Ludvig A Andersen. Mosseveien 171
O 21 O Må Ulven Tre 1920 36 13,4 7 - Rapp - 17 Kr. Kristoffersen, Nordstrand
O 22 O Må. Peik Tre 1920 20 6 3,4 - Motor - 5 Johan E Kristiansen Nordenhovsgata 1
O 23 O Må. Åse Tre 1931 21 6,3 4 - Sleipner 1931 4 Johan D. Brodahl, Kirkegårdsgata 7
O 24 O Må. Asta Tre 1919 21 5 3 - Sleipner 1928 4 Trygve Kristiansen, Torvgata 34
O 25 O Må. Allnidre Tre 1942 18,5 5,7 2,5 - Real 1942 4 Edvard Utnes, Maridalsveien 6
O 26 O Ms. Oskar Tre 35 13,5 6 - Skandia 1929 20 Peder A Krabbe, A Schjøttsgt 25
O 27 O Mk. Snorre 1 Tre 1943 91 21,0 10,5 - Wichmann 1944 150 Bj Gundersen, Stortingsgata 6
O 28 O Må. Egil Tre 1934 31,8 11,2 2,7 5 Sleipner 1935 10 Kr. Karlsen, Nordkapsgata 31, Oslo
O 29 O Må. Else Tre 1934 20,2 6,2 2,5 - Sleipner 1938 4 Bernhard M Endresen, Sørligata 3
O 30 O Må. Ruden Tre - 19 5,5 4 - Sleipner - 4 Nils Chr. Caspersen, Enebakkveien 18
O 31 O D. Bjerk Stål 1912 106,4 21,5 12,3 182 Damp 1912 700 Kr. Gjølberg, Kongensgate 15, Oslo
O 32 O Må. Orkan Tre 1938 38 27 6 - Penta - 10 Fritz R. Wilhelmsen, Frenningvei 8
O 33 O Må. Goa Tre - 22 6 3,5 - Bilmotor - 12 Johan Viktor Johansen, Dælenggata 39b
O 34 O Ms. Astrid Tre 1929 19,8 6 2,4 - FM 1929 3 E H Hansen, Åkebergveien 50
O 35 O Må. Annie Tre 1936 19,1 5,6 2,3 - FM 1936 3 Enok Paulsen, Konradisgate 6
O 37 O Må. Agnes Tre 1946 22,3 8,3 4,6 - Marna 1945 5 Harald Olausen, Norbygata 27
O 38 O Må. Minda Tre - 18 4,2 1,6 - Caille Perfection - 3 Ansgar J. Olsen, Tordenskjoldsgate 6b
O 39 O Må. Sven Tre - 21 5 3 - Sterk - 4 Erl. J. Halvorsen, Vardeveien 61
O 40 O Ms. Heidrun Tre 1905 59 19,4 7 - Wichmann 1920 50 Magne Grunnsvåg. Kongsberg
O 41 O Må. Vi-To Tre 1938 20 6,4 2,5 - FM 1938 3 Einar Andersen, Norbygata 2
O 42 O Mk. Snurperen Tre 1942 95 21 9 - Union 1942 120 Kr. E Samuelsen, Akersgata 5
O 43 O Ms. Borghild Tre 1932 26 7,5 4,8 - Ferd - 6 A/S Fiskemat, Fiskehallen
O 44 O Ms. Vega Tre - 29,7 11,8 6 - Skandia 1929 13 A/S Fiskemat, Fiskehallen
O 45 O Ms. Lars Tre 1918 19 5 - - Real 1935 4 Karsten Kristiansen, Strømsborgveien 320
O 46 O Ms. Govær Tre 1945 36,2 13,7 5,8 13 Rapp 1945 24 Asbjørn Kristofersen, Vargveien 6
O 47 O Må. Mons Tre - 19 5,3 2 Sleipner - 3 Kr. Kristiansen, Mosseveien 5
O 48 O Må. Joko 2 Tre 1934 21 6 2,4 Sleipner 1934 4 Kristian E. Halmrast, Hegdehøgdsveien 15
O 49 O Må. Nanna Tre - 21 6,5 2,2 Sleipner - 3 Olaf Andersen, Ormsundveien 49
O 50 O Må. - Tre 1929 22,5 8 3,2 Sleipner - 6 Finn Kristoffersen, Malmøya
O 51 O Må. Per Tre 1933 1935 5,4 2,5 Sleipner - 4 Magnus Mikalsen, Åsengt. 7
O 52 O Må. Dolly Tre 1920 20 5,8 3 FM 1930 3 J. Svensen, Åkebergveien 28
O 53 O Må. Gerd Tre 1933 19 5,5 3 Sleipner 1944 3 Aksel H. Bjørndahl, Nordstrand
O 54 O Må. Anna Tre 1927 24 7,4 4,7 FM 1936 7 Erling C. Enersen, Chr. Ktogsgate 24
O 55 O Mk. Malmøy Tre 1922 39,4 14,9 6,5 Rapp 1922 22 T. Kristoffersen. Malmøya
O 56 O Må. Guri Tre 1925 23 6 3 Sleipner 1933 5 Arthur M. Eriksen, Bekkelaget
O 57 O Mkr Nyholmen Tre 1943 72,5 19,3 8,8 Union 1943 100 Kr. E. Samuelsen, Akersgata 5
O 58 O Må. Ebba Tre 1920 22,3 5,4 3 Marna 1930 3 Holgar Hansen, Teresesgate 25
O 59 O Ms. Måken Tre - 27 8 5 Normo - 8 Nils Chr. Caspersen, Enebakkveien 18
O 60 O Må. Maren Tre 1936 22 6,5 3 Sleipner 1936 5 Petter Hartvig Gundersen, Vidarsgate 13 B
O 61 O Må. Olaf Tre 1942 23 6,7 3,2 Sleipner 1945 5 Olaf Fjeld, Stavangergt. 29
O 62 O Må. Lissi Tre 1942 20 5,8 2,3 Real 1942 43 Bj. Henriksen. Stavangergata 29
O 63 O Må. Ternen Tre 1942 21 5,9 2,4 Nesting - 3 Sverre Ihle, Friisgate 3
O 64 O Mk.Unni Tre 1939 20 6,5 3 Marna 1939 5 Fritjof Kristoffersen, Grønsundveien 2
O 65 O /å - Tre 1895 19,6 7 1,9 - - - J. Sommer Jacobsen, Mosseveien 165
O 66 O Må. Per Tre 1921 20 5 3 Sterk - 3 Hans Otto Østby, Johannesgate 7
O 67 O Må. Håkon Tre 1934 22 7 4,5 Marna - 4 Peder Pedersen, Lindøya
O 68 O Må. Jossa Tre 1935 22,9 6,9 6 Ferd 1935 5 H. R. Andresen, Heggholmen
O 69 O Ms. Ragna Tre - 36 16 6 Kampen - 14 Knuth Mørch, Bygdø Allé 16
O 70 O Må. Erling Tre 1928 23 7,5 3 Sleipner 1928 6 Sigbjørn Kristoffersen Vargveien 6
O 71 O Må. Bolla Tre 1928 20 6,3 2 Sleipner - 4 Birger Johansen, Bekkelaget
O 72 O Må. Mossa Tre 1937 22 6,3 3 Marna 1938 6 Torstein Friberg, Halvdansvei 45
O 73 O Må. Ove Tre 1935 21 5,7 2,7 Motor - 4 Brynjulf Nilsen, Jonsokveien 8
O 74 O Ms. Rapp Tre 1924 35 13,8 6,5 Rapp 1925 15 Bj. Kristoffersen, Bekkelaget
O 75 O Må. Brisling Tre 1929 25 8 3,8 Sleipner 1929 6 Bj. Kristoffersen, Bekkelaget
O 76 O Må. - Tre - 17,6 5,3 2,5 FM 1924 3 H. F. Andresen, Heggholmen
O 77 O Mk. Jana Tre 1939 64,6 18,9 8,8 Wichmann 1939 90 Nils Arvesen, Nils Lauritzsønsvei 18
O 78 O Mkr. Elida 1 Tre 1936 75,9 17,9 11 Diesel 1948 180 Nils Arvesen, Nils Lauritzsønsvei 18
O 79 O Må. Johanne Tre 1938 31 10,8 4,7 Rapp - 10 Sverre Kristoffersen, Malmøya
O 80 O Må. Vesla Tre 1946 27 8,8 3,9 Rapp 1945 10 Ole Gulbrandsen, Bleikøya
O 81 O Må. - Tre 1914 22 6 2,5 Sleipner 1930 3 Sverre Kristoffersen, Malmøya
O 82 O Må. Erik Tre - 18 4,8 2 ØM - 3 A Kristiansen, Mosseveien 227
O 83 O Må. Gøy Tre 1925 23 5,6 3 FM 1930 4 Th. Grundvik, Sannergata 26
O 84 O Må. Tor Tre 1904 26 7 5 Wichman 1936 6 Johs. I M Andersen, Heggeholmen
O 85 O Må. - Tre 1929 18 5,6 2,0 Motor 1929 3 Ole Johansen, Bryinkensgate 6
O 86 O Må. Rossa Tre 1939 24 Sleipner - 7 Christian Stormyhr
O 88 O Må. Ingar Tre 1850 24 Sleipner 1932 6 Brynjulf Nilsen
O 89 O M. Scantic Jern 1888 103,7 165 Bolinder 1939 150 Kristian E. Samuelsen
O 90 O Ms. Anna 2 Tre - 34 - Rapp - 12 Fredrik Roman Jacobsen
O 91 O Mk. Rapp Stål 1940 47,8 16 Rapp 1934 14 Gunnar Hansen
O 93 O Må. Tor Tre 1934 21 - Stabil 1930 4 Torstein Røberg Larsen
O 94 O Mk. Veronia Tre 1922 42 14,3 4,8 16 Union 1937 20 Nicolay Kalheim, Rælingen