Oslo 1943

Fra MotorWiki
Hopp til: navigasjon, søk


Tilbake til oversikt

Oslo pr år

1920 | 1922 | 1923 | 1924 | 1926 | 1928 | 1930 | 1934 | 1936 | 1938 | 1940 | 1943 | 1944 | 1945 | 1948 | 1950 | 1952 | 1954 | 1956 | 1958 | 1960 | 1962 | 1964 | 1966 | 1968 | 1971 | 1973 | 1976 | 1978 | 1980 | 1982 | 1984 | 1986 | 1988 | 1990 | 1992 | 1994 | 1996


Oslo merkedistrikt

Båter i merkedistrikt Oslo 1943
Merke Navn Anvendelse Byggemateriale Byggeår L B D Motor Hk Fangstbåter Eiers navn og adresse
O 1 O Må. Ingrid f Tre 1928 19 6,2 3,8 Meteor 3 0 Rangv. Kr. Gulbrandsen, Gøteborgt. 22
O 2 O Ms. Frekk f Tre 1927 27 10 4,5 Avance 10 0 Andeas K. Kristiansen, Sunnmøregata 1
O 3 O Må. Sofie f Tre 1921 19 5,5 2,5 Mohawk 3 0 Andeas K. Kristiansen, Sunnmøregata 1
O 4 O Ms. Lisa f k Tre 1922 32,7 14,7 5,4 Bergsund 20 0 Arth. Jacobsen, Kongensgate 5
O 5 O Ms. Varp k Tre 1942 90 21 10,5 Wichmann 200 3 Bjarne Ruud-Pedersen m. fl. Skippergata 14
O 6 O Ms. Klippen t Tre 1900 62 14 6 Grei 40 0 Otto Christiansen, A/S Fiskehallen
O 7 O Må. Kvik f Tre 1928 22 6 3 Kvik 4 0 Jacob T C Andersen, Håkonsgate 12
O 8 O D Haug 2 hv Stål 1925 113,4 23,1 13,3 Damp 900 0 Hvalfangsselskapet Haugar A/S
O 10 O Ms. K.A.J. t Tre 1919 36,5 14,6 5,9 Rap 15 0 Karl A Jensen A/S, Oslo
O 11 O D. Haug 3 hv Stål 1925 109 21 13 Damp 749 0 Hvalfangstselskapet Haugar A/S, Oslo
O 14 O D. Korsvik h Jern 1883 225,5 31,1 17,2 Damp 595 7 Jens Andvig, Bjørn Farmannsgate 11
o 15 O D. W Barents hv Stål 1924 111,5 21,9 12,8 Damp 118 0 Aukra Hval
O 16 O Må. Bamse f. t. Tre 1939 28 10,5 3,5 Real 12 0 Reidar Karlsen, Chr. Michelsens gt. 22
O 17 O Må. Ancas f Tre 1939 22 6,5 4 Armath 8 0 Erling C. Enersen, Chr. Krogs gt. 24
O 18 O Må. Padda f. t. Tre 1936 23 7 4,6 Real 20 0 Anker C. Andersen, Klingenberggata 20
O 19 O I. Torodd 2 f. Tre 1922 22 10 6 - - 0 Sverre Hansen, Mandalsgata 6
O 20 O Må. Fanny f Tre - 20 5,3 2 Kvik 4 0 A. S. Hansen, Bentzebrogata 3
O 21 O Må Mossa f Tre 1937 22 6,3 3 Marna 6 0 Johan M. Mørk, Økenveien 8
O 22 O Må. Peik f Tre 1920 20 6 3,4 Motor 5 0 Johan E Kristiansen Nordenhovsgata 1
O 23 O Må. Åse f. t. Tre 1931 21 6,3 4 Sleipner 4 0 Johan D. Brodahl, Kirkegårdsgata 7
O 24 O Må. Asta f Tre 1919 21 5 3 Sleipner 4 0 Trygve Kristiansen, Torvgata 34
O 25 O Må. Albune f Tre 1922 18 5,3 2 Sleipner 3 0 Edvard Utnes, Maridalsveien 49
O 26 O D. Herkules 2 hv. Stål 1908 95,7 18,6 11 Damp 310 0 Jens Andvik, Bjørn Farmannsgate 91
O 27 O Mk. Snurp 1 k t Tre 1942 90,5 21,8 10,5 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 28 O Må Egil f Tre 1934 31,8 11,2 2,7 Sleipner 10 2 Kr. Karlsen, Nordkapsgata 31, Oslo
O 29 O Mk. Snurp 2 k t Tre 1942 92,1 21,7 10,8 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 30 O Må. Ruden f Tre - 19 5,5 4 Regal 2 0 Nils Chr. Caspersen, Enebakkveien 18
O 32 O D. Commonwealth hv Stål 1912 106,4 21,5 12,3 Damp 700 0 Kr. Gjølberg, Kongensgate 15, Oslo
O 33 O Må. Goa f Tre - 22 6 3,5 Bilmotor 12 1 Johan Viktor Johansen, Dælenggata 39b
O 34 O Ms. Astrid f Tre 1929 19,8 6 2,4 FM 3 E H Hansen, Åkebergveien 50
O 35 O Må. Annie f Tre 1936 19,1 5,6 2,3 FM 3 Enok Paulsen, Konradisgate 6
O 36 O D.Varg 1 hv Stål 1910 101,6 20,5 11,5 Damp 500 0 Kr. Gjølberg, Kongensgate 15, Oslo
O 37 O Ms. Snurp 7 k t Tre 1942 95,5 21 11,1 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 38 O Må. Minda f Tre - 18 4,2 1,6 Caille Perfection 3 1 Ansgar J. Olsen, Tordenskjoldsgate 6b
O 39 O Må. Sterk 2 f Tre 1929 26 9 5 FM 5 2 Ø M Haveland, Seilduksgata 26
O 40 O Ms. Heidrun t Tre 1905 59 19,4 7 Wichmann 50 0 Magne Grunnsvåg. Kongsberg
O 41 O Må. Vi-To f Tre 1938 20 6,4 2,5 FM 3 0 Einar Andersen, Norbygata 2
O 45 O Ms. Hansemann k Tre 1941 90,3 21,4 10,5 Wichmann 150 0 S/A Hans, Skippergata 14
O 46 O Mkr Storsild f k h Tre 1942 90,3 21,4 10,4 Wichmann 150 0 Hvalfangstselskapet Blaahval A/S, Tollbodgata 20
O 47 O Mkr. Vårsild f k h Tre 1942 93,4 21,6 10,2 Wichmann 150 0 Hvalfangstselskapet Blaahval A/S, Tollbodgata 20
O 48 O Må. Joko 2 f Tre 1934 21 6 2,4 Sleipner 4 2 Kristian E. Halmrast, Hegdehøgdsveien 15