Oslo 1945

Fra MotorWiki
Hopp til: navigasjon, søk


Tilbake til oversikt

Oslo pr år

1920 | 1922 | 1923 | 1924 | 1926 | 1928 | 1930 | 1934 | 1936 | 1938 | 1940 | 1943 | 1944 | 1945 | 1948 | 1950 | 1952 | 1954 | 1956 | 1958 | 1960 | 1962 | 1964 | 1966 | 1968 | 1971 | 1973 | 1976 | 1978 | 1980 | 1982 | 1984 | 1986 | 1988 | 1990 | 1992 | 1994 | 1996


Oslo merkedistrikt

Båter i merkedistrikt Oslo 1945
Merke Navn Anvendelse Byggemateriale Byggeår L B D Motor Hk Fangstbåter Eiers navn og adresse
O 1 O Må. Ingrid f Tre 1928 19 6,2 3,8 Sleipner 4 0 Rangv. Kr. Gulbrandsen, Gøteborgt. 22
O 2 O Ms. Frekk f Tre 1927 27 10 4,5 Avance 10 0 Andeas K. Kristiansen, Sunnmøregata 1
O 3 O Må. Sofie f Tre 1921 19 5,5 2,5 Real 4 0 Andeas K. Kristiansen, Sunnmøregata 1
O 4 O Så Gøy 2 f Tre 1921 27 10,5 4,3 1 Harald Andersen, Sandakerveien 29 E
O 6 O Må Kari 2 f Tre - 20,5 5,3 2,5 Kvik 4 0 Fritz L. Fredriksen, Sverigegata 17
O 7 O Må. Kvik f Tre 1928 22 6 3 Kvik 4 0 Jacob T C Andersen, Håkonsgate 12
O 8 O D Haug 2 hv Stål 1925 113,4 23,1 13,3 Damp 900 0 Hvalfangsselskapet Haugar A/S
O 10 O Ms. K.A.J. t Tre 1919 36,5 14,6 5,9 Rap 15 0 Karl A Jensen A/S, Oslo
O 11 O D. Haug 3 hv Stål 1925 109 21 13 Damp 749 0 Hvalfangstselskapet Haugar A/S, Oslo
O 14 O D. Korsvik h Jern 1883 225,5 31,1 17,2 Damp 595 7 Jens Andvig, Bjørn Farmannsgate 11
O 15 O D. W Barents hv Stål 1924 111,5 21,9 12,8 1943 118 0 Aukra Hval
O 16 O Må. Bamse f. t. Tre 1939 28 10,5 3,5 Rapp 10 0 Reidar Karlsen, Chr. Michelsens gt. 22
O 17 O Må. Snar k Tre 1929 22 7 3 FM 6 0 Ole E O Hegdahl, Thorshovgata 12
O 18 O Må. Padda f. t. Tre 1936 23 7 4,6 Real 20 0 Anker C. Andersen, Klingenberggata 20
O 19 O I. Torodd 2 f. Tre 1922 22 10 6 - - 0 Sverre Hansen, Mandalsgata 6
O 20 O Må. Fanny f Tre - 20 5,3 2 Kvik 4 0 A. S. Hansen, Bentzebrogata 3
O 21 O Må Mossa f Tre 1937 22 6,3 3 Marna 6 0 Johan M. Mørk, Økenveien 8
O 22 O Må. Peik f Tre 1920 20 6 3,4 Motor 5 0 Johan E Kristiansen Nordenhovsgata 1
O 23 O Må. Åse f. t. Tre 1931 21 6,3 4 Sleipner 4 0 Johan D. Brodahl, Kirkegårdsgata 7
O 24 O Må. Asta f Tre 1919 21 5 3 Sleipner 4 0 Trygve Kristiansen, Torvgata 34
O 25 O Må. Allrune f Tre 1922 18 5,3 2 Sleipner 3 0 Edvard Utnes, Maridalsveien 49
O 26 O Ms. Oskar f Tre 35 13,5 6 Skandia 20 0 Peder A Krabbe, A Schjøttsgt 25
O 27 O Mk. Snorre 1 k h i Tre 1943 91 21,0 10,5 Wichmann 150 0 Skips A/S Snorre, Rådhusgata 23
O 28 O Må. Egil f Tre 1934 31,8 11,2 2,7 Sleipner 10 2 Kr. Karlsen, Nordkapsgata 31, Oslo
O 29 O Må. Else f Tre 1934 20,2 6,2 2,5 Sleipner 4 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 30 O Må. Ruden f Tre - 19 5,5 4 Sleipner 4 0 Nils Chr. Caspersen, Enebakkveien 18
O 32 O D. Commonwealth hv Stål 1912 106,4 21,5 12,3 Damp 700 0 Kr. Gjølberg, Kongensgate 15, Oslo
O 33 O Må. Goa f Tre - 22 6 3,5 Bilmotor 12 1 Johan Viktor Johansen, Dælenggata 39b
O 34 O Ms. Astrid f Tre 1929 19,8 6 2,4 FM 3 E H Hansen, Åkebergveien 50
O 35 O Må. Annie f Tre 1936 19,1 5,6 2,3 FM 3 Enok Paulsen, Konradisgate 6
O 36 O D.Varg 1 hv Stål 1910 101,6 20,5 11,5 Damp 500 0 Kr. Gjølberg, Kongensgate 15, Oslo
O 37 O Ms. Snurp 7 k t Tre 1942 95,5 21 11,1 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 38 O Må. Minda f Tre - 18 4,2 1,6 Caille Perfection 3 1 Ansgar J. Olsen, Tordenskjoldsgate 6b
O 39 O Må. Sterk 2 f Tre 1929 26 9 5 FM 5 2 Ø M Haveland, Seilduksgata 26
O 40 O Ms. Heidrun t Tre 1905 59 19,4 7 Wichmann 50 0 Magne Grunnsvåg. Kongsberg
O 41 O Må. Vi-To f Tre 1938 20 6,4 2,5 FM 3 0 Einar Andersen, Norbygata 2
O 42 O Mk. Snurperen h k Tre 1942 95 21 9 Union 120 2 Kr. E Samuelsen, Akersgata 5
O 43 O Ms. Norghild f k Tre 1932 26 7,5 4,8 Ferd 6 0 A/S Fiskemat, Fiskehallen
O 44 O Ms. Vega f Tre - 29,7 11,8 6 Skandia 13 0 A/S Fiskemat, Fiskehallen
O 45 O Ms. Hansemann k Tre 1941 90,3 21,4 10,5 Wichmann 150 0 S/A Hans, Skippergata 14
O 46 O Mkr Storsild f k h Tre 1942 90,3 21,4 10,4 Wichmann 150 0 Hvalfangstselskapet Blaahval A/S, Tollbodgata 20
O 47 O Mkr. Vårsild f k h Tre 1942 93,4 21,6 10,2 Wichmann 150 0 Hvalfangstselskapet Blaahval A/S, Tollbodgata 20
O 48 O Må. Joko 2 f Tre 1934 21 6 2,4 Sleipner 4 2 Kristian E. Halmrast, Hegdehøgdsveien 15
O 49 O Mk. Snurp 8 k t Tre 1943 96,5 21 11 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 50 O Må. Annie 2 f Tre 1941 30 10 4,6 Motor 16 1 Enok Paulsen, Conradisgate 6
O 51 O Må. Per f Tre 1933 1935 5,4 2,5 Sleipner 4 0 Magnus Mikalsen, Åsengt. 7
O 52 O Må. Dolly f Tre 1920 20 5,8 3 FM 3 0 J. Svensen, Åkebergveien 28
O 53 O Må. Jossa f Tre 1933 21 5 3 Sleipner 3 0 Kr. Nilsen, Erika Nissensgate 11
O 54 O Må. Anna f k Tre 1932 20 6,5 4,5 Sleipner 3 0 Erling Enersen, Chr. Ktogsgate 24
O 55 O Mk. Snurp 3 k Tre 1943 95,3 21,2 10,9 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1B
O 56 O Mk. Snurp 4 k Tre 1943 96,5 21,1 11,1 Wichmann 150 0 A/S Rena, Tollbodgt 1b
O 57 O Mkr Nyholmen k h Tre 1943 72,5 19,3 8,8 Union 100 0 Kr. E. Samuelsen, Akersgata 5
O 58 O Må. Ebba f k Tre 1920 22,3 5,4 3 Marna 3 2 Holgar Hansen, Teresesgate 25
O 59 O Ms. Måken f Tre - 27 8 5 Normo 8 0 Nils Chr. Caspersen, Enebakkveien 18
O 60 O Må. Maren f Tre 1936 22 6,5 3 Sleipner 5 0 Petter Hartvig Gundersen, Vidarsgate 13 B
O 61 O Må. f Tre 1938 19 5 3 Buffalo 2 0 Olaf Fjeld, Stavangergt. 29
O 62 O Må. Jan f Tre - 22 6 3 Sleipner 4 0 Edmund L. Kvistbek. Valhallavei 31
O 63 O Må. Ternen f Tre 1942 21 5,9 2,4 Nesting 3 0 Sverre Ihle, Friisgate 3
O 64 O Mk. Snarken h v k Tre 1944 70 18 8,5 Union 120 0 A/S Norsk Hvalfangst, Kongens gate 5
O 65 O Må. Inger f Tre 1935 22 6 3 Stabil 4 0 Johan F. Larsen, Industrigata 53
O 66 O Må. Per f Tre 1921 20 5 3 Sterk 3 0 Hans Otto Østby, Johannesgate 7